pościel do pokoju dziecięcego

Jak dobrać rozmiar pościeli do dziecięcego łóżka?

Z pewnością każdy rodzic przykłada ogromną uwagę do tego, jak powinien zostać urządzony pokój dla dziecka. Muszą z całą pewnością znaleźć się tam wszelkie dodatki oraz akcesoria, by pociecha mogła czuć się komfortowo. Dla dziecka oczywiście najważniejszym elementem całej kompozycji będzie wygodne i zadbane łóżko. Na nim z kolei musi znaleźć się idealni dopasowana pościel, która sprytnie dopełni całą aranżację. Jednak w tym momencie pojawiają się pewne problemy. Pościel do dziecięcego łóżka musi mieć bowiem odpowiedni rozmiar. Wobec tego jak można ją dopasować?

Czy dziecięce łóżko ma standardowe wymiary?

Sytuacją absolutnie wymarzoną dla każdego rodzica, który stoi przed wyborem pościeli dla pociechy, jest moment w którym łóżko ma wymiary standardowe. Wówczas dopasowanie pościeli nie staje się zbyt wymagającym zadaniem. Do większości z nich będzie bowiem pasować pościel 100×135– są to bowiem najbardziej typowe wymiary łóżek dla maluchów. Oczywiście warto jednak, by rodzice upewnili się, czy łóżko rzeczywiście ma takie wymiary. Modele mogą być bowiem zarówno dłuższe jak i szersze. Niemniej jednak jeśli dalej będą reprezentować sobą wartości standardowe, to problem został rozwiązany. Wystarczy bowiem znaleźć w sklepie z tekstyliami do sypialni pościel, która tym wymiarom odpowiada. 

Łóżko dziecięce o wymiarach niestandardowych- w jaki sposób dopasować pościel?

Zdarzyć się może jednak sytuacja, w której dziecięce łóżko ma wymiary, które mocno od standardów odbiega. Wówczas- jeśli rodzice nie zdecydują się na szycie pościeli na zamówienie- karkołomnym zadaniem okaże się poszukiwanie idealnego dopasowania w sklepach. W dalszym ciągu jednak w pełni możliwe jest odpowiednie zaaranżowanie dziecięcego łóżka. Przede wszystkim jeśli jest ono obszerne- zarówno pod względem szerokości jak i długości, to pościel 180×200 może być całkiem dobrym rozwiązaniem, ale pod jednym warunkiem- łóżko musi być od niej nieznacznie mniejsze. Warto zostawić sobie chociażby 5-8 centymetrowy zapas, co będzie się prezentowało niezwykle korzystnie pod względem estetycznym. Oczywiście taka sama zasada panuje przy wyborze pościeli w każdym innym rozmiarze, do niestandardowych łóżek. Jeśli jednak szukanie idealnej pościeli znacznie przerasta możliwości rodziców i asortyment w sklepie, to być może lepszym rozwiązaniem okaże się szycie pościeli na zamówienie? Wówczas będzie można dopasować ją perfekcyjnie nawet do wymiarów najbardziej niestandardowego łóżka. Warto więc rozważyć obie możliwości przed finalną decyzją.