Profesjonalne kursy zawodowe

Profesjonalne kursy zawodowe – jak zwiększyć swoją szansę na dobrze płatną pracę?

Sytuacja na rynku pracy zmienia się z roku na rok. Dlatego to ważne, by pracownicy systematycznie podnosili swoje kwalifikacje i zdobywali uprawnienia, dzięki którym zapewnią sobie stabilną pozycję w firmie. Fachowcy z branży produkcyjnej, logistycznej, budowlanej czy inżynieryjnej mogą się nauczyć obsługi specjalistycznych maszyn lub uzyskać pozwolenie na pracę z określonymi urządzeniami. A jakie szkolenia warto wybrać, by zwiększyć swoją szansę na dobrze płatną pracę?

Uprawnienia SEP dla fachowców z różnych branż

Praca z urządzeniami, sieciami i instalacjami elektrycznymi, energetycznymi czy też gazowymi wymaga posiadania odpowiednich uprawnień. Kursy energetyczne prowadzone są dla 3 grup zawodowych:

  • G1 – uprawnienia elektryczne
  • G2 – uprawnienia energetyczne
  • G3 – uprawnienia gazowe

Po ukończeniu szkolenia SEP pracownik będzie mógł podejść do egzaminu. Wiedza i umiejętności nabyte w trakcie kursu mogą się przydać w takich zawodach jak gazownik, pracownik specjalizujący się w sieciach ciepłowniczych, elektryk i w wielu innych pokrewnych profesjach. Mając takie uprawnienia, pracownicy mogą zajmować się pomiarami, diagnostyką, montażem i doradztwem. Niektóre firmy umożliwiają również zapisanie się na szkolenie SEP online. Jest to bardzo wygodna forma prowadzenia zajęć, dzięki której osoby pracujące będą mogły bez problemu wziąć udział w kursie.

Kurs na wózki widłowe – dlaczego warto?

Wózki widłowe stanowią obecnie podstawowe wyposażenie wielu hal i magazynów. Te niewielkie pojazdy mają wszechstronne zastosowanie i są powszechnie wykorzystywane do podnoszenia, układania lub transportowania towarów o określonej wadze i gabarytach. Kurs na wózki widłowe to doskonała okazja, by szybko podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i uzyskać lepiej płatną pracę. Szkolenie obejmuje część teoretyczną i praktyczną. Podczas zajęć pracownicy zapoznają się z budową wózka widłowego oraz dowiedzą się, jak efektywnie i bezpiecznie poruszać się po magazynie. W ramach kursu uczestnik będzie mógł skorzystać także z badań psychotechnicznych. Operatorzy wózków widłowych mogą liczyć na zdecydowanie lepsze zarobki niż zwykli magazynierzy, a dodatkowo często znajdują ciekawe oferty pracy za granicą.

Specjalistyczne kursy z zakresu spawania

Obecnie na rynku pracy istnieje duże zapotrzebowanie na spawaczy. Taka osoba musi mieć odpowiednie uprawnienia, by móc spawać wybrane materiały przy zastosowaniu odpowiednich technik. MAG 135, MAG 136 i MIG 131 to jedne z najpopularniejszych metod spawalniczych, które są wykorzystywane podczas montażu elementów stalowych. Natomiast TIG 141, czyli spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazów wymaga ogromnej precyzji i jest stosowane do obróbki stali nierdzewnej, aluminium, miedzi, tytanu i niklu. Wspomniana metoda jest wykorzystywana do spawania rur, rurociągów oraz bardzo cienkich blach. Dzięki dodatkowym uprawnieniom pracownik może starać się o bardziej odpowiedzialne stanowisko. Taki awans będzie się nieuchronnie wiązał z podwyżką, a niekiedy również z korzystniejszymi godzinami pracy.

Profesjonalne szkolenia można odbyć w weekend lub w innym dogodnym dla pracowników terminie. W tym celu wystarczy jedynie znaleźć termin najbliższego kursu w swojej okolicy i sprawdzić, jakie wymagania musi spełnić uczestnik. Zapisy odbywają się telefonicznie lub poprzez dedykowany formularz, a organizatorzy dbają o to, aby wiedza przekazywana w trakcie zajęć odpowiadała aktualnie obowiązującym przepisom.