mop parowy

Jak szybko i efektywnie czyścić podłogi?

Utrzymanie czystości podłogi często wydaje się niezwykle trudne, a wręcz niemożliwe, gdy macie małe dzieci. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, by dobierać metody do samego materiału. Jak więc czyścić podłogi szybko, a przy tym efektywnie.

Jak umyć podłogę z gresu? 

Każdy kto wybrał gres szkliwiony na wysoki połysk może nieco żałować swojej decyzji, choć ten materiał prezentuje się naprawdę dobrze, to jednak utrzymanie go w czystości nie jest już takie łatwe. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że większość środków czyszczących powoduje smugi. Najskuteczniej tak naprawdę można umyć podłogi używając wody z dodatkiem płynu do naczyń. Alternatywą dla tego rozwiązania może być mop parowy Vileda. Rzeczywiście przyspiesza pracę, zwiększa jej efektywność, ale tez zwyczajnie użycie mopa parowego Vileda jest wygodne. Mop parowy Vileda za sprawą pary ma właściwości dezynfekujące. Usuwa aż 99,9% bakterii i to bez konieczności używania środków chemicznych. Dzięki przegubowi możecie dotrzeć do narożników czy też trudno dostępnych miejsc. Wasza podłoga będzie wręcz lśnić. 

Jak utrzymać w czystości podłogi drewniane?

Drewno jest niezwykle pięknym materiałem, zatem trzeba przyznać, że podłogi drewniane w domu dodają elegancji, ale i reprezentacyjnego charakteru. Jeżeli na podłodze widoczne są słoje i sęki, tworzące rysunek drewna, to podłoga jest tym piękniejsza, choć niedoskonała zarazem. Niestety podłogi drewniane mają też swoje wady. Wymagają one regularnego cyklinowania, ale też trzeba odpowiednio je czyścić, gdyż w ich przypadku wilgoć czy nadmiar wody są bardzo szkodliwe. Najlepiej usuwać kurz czy piasek używając do tego celu miotły z miękkim włosiem. Jeżeli na podłodze pojawiają się bardziej widoczne zabrudzenia, to należy przetrzeć je wilgotną szmatką. Można też zastosować środek do pielęgnacji drewna na bazie żywicy akrylowej. Najlepiej jednak stawiać na suche metody sprzątania. 

Jak czyścić podłogę z paneli laminowanych? 

Panele laminowane są materiałem niezwykle trwałym odpornym na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym mogą imitować różne wykończenie. Są też odporne na zarysowania. Kolejną zaletą jest fakt, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Najlepiej do tego celu użyć mop parowy Vileda steam. Oczywiście wcześniej należy usunąć piasek, kurz czy też pyłki i tutaj przyda się odkurzacz ręczny. Nie rysuje powierzchni, jest wygodny w użytkowaniu, a przy tym skutecznie odkurza nawet trudno dostępne miejsca. Podobnie proces mycia i odkurzania wygląda w przypadku płytek ceramicznych. Oczywiście możecie stosować różne detergenty, ale mimo wszystko zdecydowanie lepiej sprawdzi się mop parowy oraz odkurzacz ręczny. Pewnym utrudnieniem może być fakt, że w przypadku płytek ceramicznych trzeba też zadbać o fugi. Można je wyczyścić np. amoniakiem, ewentualnie proszkiem do pieczenia z małą ilością wody. Proszek z wodą nakładacie na fugę, a po kilku minutach zmywacie tę mieszaninę. 

Jak czyścić posadzki z kamienia?

Posadzki z kamienia są coraz rzadziej wybierane, co w sumie jest dużym błędem, biorąc pod uwagę fakt, że są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Raz na jakiś czas wystarczy je tylko zakonserwować i przez lata będą prezentować się naprawdę dobrze. Również ich mycie nie jest czasochłonne. Zabrudzenia możecie usunąć używając wody z dodatkiem detergentu czy też Vileda mopa parowego. Możecie też zastosować preparaty, które pogłębiają barwę kamienia, czy też wzmocnią jego strukturę. Jeżeli dodatkowo chcecie, aby w pomieszczeniu unosił się piękny zapach, to wystarczy tylko skropić worki do odkurzacza ulubionym olejem zapachowym.

Musimy jeszcze wspomnieć o podłodze z żywicy epoksydowej. Również jej utrzymanie w czystości nie jest trudne ani czasochłonne. Jednocześnie plamy nie są widoczne. Warto myć taką podłogę przy użyciu mopa Vileda parowego.