Styropian do ocieplenia domu — gdzie i jak kupić styropian w dobrej cenie?

Styropian

Duża ilość materiałów do termoizolacji, z jednej strony pozwala wybrać rozwiązanie dokładnie dopasowane do naszych potrzeb, natomiast dla części osób planujących ocieplenie swojego domu, tak duża ilość materiałów może okazać się kłopotliwa w wyborze. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wybrać odpowiedni materiał do ocieplenia domu, gdzie w łatwy sposób możesz porównać różnego rodzaju materiały termoizolacyjne oraz szybko obliczyć potrzebną ilość styropianu czy wełny mineralnej, sprawdź koniecznie ten wpis.

Temat ocieplenia domu nie dotyczy tylko osób, które planują wybudować nowy dom, ale również tych, którzy chcą obniżyć koszty związane z ogrzewaniem w okresie zimowym oraz poprawić komfort mieszkania przez cały rok w już istniejącym dom. Liczba materiałów, które są oferowane do ocieplenia domu, mieszkania czy hal magazynowych i produkcyjnych jest bardzo duży. Do wyboru mamy wiele rodzajów styropianu, płyt XPS i PIR oraz wełny mineralne. To jaki materiał do termoizolacji będzie odpowiedni w naszym przypadku, zależy jednak od kilku ważnych czynników.

Styropian biały czy grafitowy?

Wybór między styropianem białym i grafitowym dla wielu osób może być niezwykle ważny. Warto jednak poznać różnice i dowiedzieć się, w jakim przypadku jeden z tych dwóch popularnych materiałów do termoizolacji będzie lepszy. Biały styropian EPS powstaje przez spienienie granulek polistyrenu. Styropian grafitowy również powstaje przez spienienie granulek polistyrenu, z tą różnicą, że podczas tego procesu jest dodawany grafit, który znacząca wpływa na polepszenie właściwości termoizolacyjnych finalnego produktu. Dzięki temu będziemy mogli użyć cieńszej płyty styropianu grafitowego, by uzyskać taki sam efekt jak w przypadku styropianu białego. Dla niektórych może to być niezauważalna różnica, jednak należy pamiętać, że grubość styropianu znacząco wpływa na grubość całej ściany, a co za tym idzie może ograniczyć ilość światła jaka będzie dostawała się do wnętrza w przypadku małych otworów okiennych.

Popularny styropian biały Swissopr EPS 100 dach i podłoga wyróżnia się parametrem Lambda na poziomie 0,036 i kosztuje około 67 złotych za metr kwadratowy materiału o grubości 20 centymetrów. Tej samej grubości styropian grafitowy (szary) Swisspor Lambda 100 dach i podłoga oferuje nam Lambdę na poziomie 0,030 i cenę około 88 złotych za jeden metr kwadratowy. Jeśli chcemy ocieplić dom taką samą grubością styropianu grafitowego co białego, będziemy musieli liczyć się z większym o około trzydzieści procent kosztem samego materiału. Warto jednak zaznaczyć, że styropian grafitowy o grubości około 12 centymetrów zapewniam nam takie same parametry termoizolacyjne co styropian biały. Sprawia to, że finalny koszt ocieplenia domu styropianem grafitowym będzie większy o około 240 złotych, w przypadku gdy mamy do ocieplenia około 120 metrów kwadratowych elewacji, co jest odpowiednikiem domu parterowego o powierzchni stu metrów kwadratowych.

Hurtownia styropianu online

Styropian tak jak każdy inny materiał budowlany możemy kupić zarówno w lokalnej hurtowni, jak i sklepie online. To, gdzie zamówimy ten materiał, może jednak wpłynąć nie tylko na koszt samego materiału, ale i jego dostępność. Lokalne hurtownie budowlane nie zawsze dysponują tak szerokim asortymentem materiałów do termoizolacji, jak sklepy online, gdzie w jednym miejscu mamy możliwość porównania i wyboru styropianu od wielu producentów. W sklepie online styropian-sklep.com i hurtowni budowlanej w Szczecinie jest możliwość porównania różnych materiałów termoizolacyjnych. Wystarczy wybrać interesujące nas materiały do ocieplenia domu jak styropian czy wełna, zaznaczyć je i dodać w ten sposób do porównania. Sklep internetowy styropian-sklep.com pozwala wygenerować podstronę z wybranymi przez nas produktami i zestawić je w przejrzystej tabeli, gdzie znajdują się wszystkie istotne parametry dotyczące wybranej grupy produktów. Dzięki temu w jednym miejscu będziemy mogli sprawdzić cenę jednego metra kwadratowego izolacji termicznej, a system automatycznie przeliczy potrzebną nam wartość na pełne paczki produktu. Tak duże udogodnienie oraz konkurencyjne ceny materiałów to duża zaleta sklepu ze styropianem online.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, na co zwrócić uwagę przy zakupie styropianu, sprawdź koniecznie hurtownię budowlaną Nowa-System, która oferuje sprzedaż styropianu w Szczecinie i okolicy.