Łóżko dziecięce, które działa na wyobraźnię

Łóżko dziecięce

Pokój dziecka to prawdziwe królestwo zabaw najmłodszych. Jednym z najważniejszych elementów jest łóżko dziecięce, które w nocy służy do odpoczynku, a w ciągu dnia zamienia się w miejsce harców i psot. Najlepsze łóżko dziecięce to takie, które ma prostą formę, dzięki czemu gwarantuje wiele możliwości aranżacji – raz może być statkiem pirackim, a innym razem królewskim pałacem.

Kiedy zamienić łóżeczko na łóżko?

Dzieci rosną w mgnieniu oka. Ani się obejrzymy, a berbeć, który do tej pory wierzgał nóżkami w dostawce, pójdzie po raz pierwszy do przedszkola. Okolice trzeciego roku życia to dobry moment, by wymienić dotychczasowe łóżeczko ze szczebelkami na wygodne łóżko dziecięce. Niskie łóżka dla dzieci bez szczebelków powinny sprawdzić się już dla maluchów na przełomie drugiego i trzeciego roku życia. Materac w niewielkiej odległości od podłogi minimalizuje bolesne konsekwencje ewentualnych upadków lub sturlań na podłogę w trakcie snu.

Jak wybrać łóżko dziecięce?

Łóżka dla dzieci występują w wielu różnorodnych wariantach, które znajdują swoich wielbicieli wśród miłośników sportu, zwierząt lub postaci z bajek. Dziecięce upodobania mają jednak to do siebie, że szybko przemijają i pięciolatek, który był zafascynowany wyścigówkami, rok później może odmawiać spania w unikalnym łóżku-bolidzie. Dlatego dobrym kompromisem pomiędzy rodzicem a dzieckiem będzie łóżko dziecięce w uniwersalnym kształcie i kolorze. Białe łóżko z jednokolorowymi akcentami możecie wspólnie ozdabiać motywami z ulubionych bajek, a gdy maluch zmieni obiekt fascynacji, łatwo przywrócić je do początkowego stanu.

Najmodniejsze łóżka dla dzieci

Na portalach z inspiracjami do domu panuje prawdziwy wysyp zdjęć przedstawiających łóżko dziecięce domek. Materac ze stelażem w kształcie spadzistego dachu pozwala na niezliczone możliwości aranżacji, zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Łóżko dla dzieci domek może łatwo zamieniać się w tajemniczą bazę lub książęce łoże z baldachimem. Tanie łóżka dla kilkulatków w kształcie domku znajdziemy w sklepie AKORD. Do wyboru są stelaże w naturalnym odcieniu jasnego drewna lub z akcentem w najmodniejszych kolorach.

Łóżko dziecięce z szufladami

Sposobem na efektywne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni jest nieco wyższe łóżko dziecięce z wbudowanymi szufladami. W pojemnej komorze zmieścimy pościel, ubrania lub ulubione zabawki dziecka. Dzięki dodatkowemu miejscu do przechowywania pokój dziecka będzie uporządkowany, a wszystkie elementy garderoby będą znały swoje stałe miejsce.