kable

Pracujesz z okablowaniem? Nie zapomnij o wyposażeniu!

Praca z przewodami to tak naprawdę wymagające i wyjątkowo ciężkie zadanie. Głównie wynika to z faktu nie samego prądu, który może w nich płynąć, ale samej kruchości kabli. Z pewnością w tym momencie się mocno zdziwimy, gdyż kable zwykle kojarzą się nam z wyjątkowo solidna izolacja, która wydaje się nam być całkowicie niezniszczalna. Niemniej jednak przypomnijmy sobie, ile razy po paradoksalnie niegroźnym zgięciu kabla, nie nadawał się on już do użytku. Sercem przewodów są bowiem niezwykle delikatne druciki, które znajdują się pod grubą i szczelną, gumową obudową. Właśnie to sprawia, że specjaliści pracujący z okablowaniem, muszą zachować wszelakie środki ostrożności, by nie uszkodzić żadnego z nich. Oczywiście ludzkie ręce są narzędziem wyjątkowo precyzyjnym, jednak do pracy z przewodami okażą się one niewystarczające. Wobec tego jakie wyposażenie jeszcze może się przydać?

Szczypce do ściągania izolacji- mały, pomocny gadżet

Praca z kablami to ciągłe ich sprawdzanie, skracanie, dosztukowywanie czy inne mniejsze lub większe “operacje”. Same linie napowietrzne często wymagają tego, by pracowało przy nich całe grono specjalistów, a ich praca trwałaby w nieskończoność, gdyby nie odpowiednie narzędzia. Jednym z nich bez wątpienia stają się szczypce do ściągania izolacji. Ten gadżet cechuje niezwykle kompaktowy rozmiar, dzięki czemu z powodzeniem można go zmieścić w kieszeni roboczych spodni. Dzięki niemu, będzie można w dosłownie kilka sekund zdjąć twardą, gumową izolację z przewodów, a następnie dostać się do wnętrza kabla. Co jest jednak najważniejsze, takie szczypce pozostawiają delikatne wnętrze przewodu w nienaruszonym stanie. Nie ma więc ryzyka, że przy zdejmowaniu izolacji, cały przewód zostanie narażony na uszkodzenia i zniszczenia. Jak więc widać, niewielkie i dość niepozorne szczypce, mogą się okazać wyjątkowo pomocne.

Praska do zaprasowywania kabli również może się przydać!

Zaprasowywanie kabli, czyli po prostu wykonanie ich precyzyjnego połączenia, również jest częstym obowiązkiem fachowców. Zadanie staje się tym trudniejsze, im mniejszą średnicę mają konkretne przewody. Zadanie więc nie byłoby możliwe, gdyby nie proste i poręczne narzędzie, którym jest praska do zaprasowywania kabli. Z pomocą tego gadżetu, będzie można wykonać niezwykle dokładne łączenie, które będzie dodatkowo wyjątkowo trwałe. Oczywiście wszystko to odbędzie się bez uszkodzenia przewodów, a pracownicy, z pewnością docenią sobie posiadanie takiej praski. Znacznie ułatwi im ona pracę.