Kiedy warto podjąć decyzję o wynajmie szalunków?

wynajem szalunków

Każda firma zajmująca się branżą konstrukcyjną lub budowlaną, z całą pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że pracownicy nie mogliby efektywnie wykonywać swoich obowiązków, gdyby nie to, że posiadają odpowiednie akcesoria i narzędzia. Co więcej, koniecznie trzeba również wspomnieć o tym, że takie firmy zwykle wiedzą, jak wielkie jest ryzyko związane z przeprowadzaniem wykopów, które są podstawą wielu prac na budowie. Oczywiście, nie chodzi tu o ryzyko związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem pracowników. Chodzi tu głównie o sytuacje, w której wykopy, pozostawione bez zabezpieczenia mogą zostać doszczętnie zniszczone. Wody gruntowe czy z drugiej strony ulewne deszcze, są jedynie jednym z nielicznych czynników, które mogą mieć niekorzystny wpływ na przygotowane wykopy. Z tego też powodu tak ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Od wieków wykorzystuje się więc systemu szalunkowe, a obecnie pojawiła się możliwość ich wynajmu. Kiedy warto się tym rozwiązaniem zainteresować?

Wynajem szalunków może się opłacić!

Większość firm wychodzi z założenia, że jedynie zakup szalunków będzie korzystnym rozwiązaniem. Niemniej jednak okazuje się, że ich wynajęcie może się opłacić znacznie bardziej. Okazuje się, że szalunki to dość pokaźne elementy, które każdej firmie budowlanej są z pewnością niezbędne. Jednocześnie jeśli dana firma korzysta z systemów szalunkowych tylko i wyłącznie “sezonowo” wówczas nie ma potrzeby wydawania na nie połowy firmowego budżetu. Wynajem okaże się bowiem o wiele tańszym rozwiązaniem, a co najważniejsze, zniweluje on także koszty związane z wynajmowaniem hali i magazynów, które byłyby konieczne do przechowywania tego typu szalunków. Co więcej, sam w sobie wynajem jest sposobem na ekonomiczne korzystanie z szalunków najwyższej jakości. Firmy więc mogą takie rozwiązanie rozważyć i sprawdzić, czy w ich przypadku będzie ono skuteczne.

Jakie są największe zalety korzystania z wynajmu szalunków?

Zalet korzystania z usługi wynajmu szalunków jest niezwykle wiele. Przede wszystkim ograniczamy znacznie wydatki, co z pewnością jest priorytetem każdej firmy. Co więcej, dajemy sobie możliwość korzystania z różnorodnych szalunków, w zależności od konkretnej potrzeby. Jeśli więc interesują nasz szalunki mini box czy inne szalunki słupowe, możemy je po prostu wynająć i rozpocząć z nich korzystanie. Nie ma także powodu do obaw o miejsce, w którym takie szalunki będziemy przechowywać. Wynajem więc okazuje się idealnym rozwiązaniem, w przypadku kiedy szalunki w firmie nie są potrzebne “na co dzień”.