Sofa Glamour Palmieri 3 osobowa

Sofy chesterfield Ideal Meble – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Sofy chesterfield cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem W odpowiedzi na zainteresowanie klientów powstają nowe modele sof chesterfield, oraz zwiększa się ich funkcjonalność. Projektanci chętnie sięgają po klasykę w stylu angielskim i wykorzystują ją do aranżacji zarówno stylowych, tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

Sofy chesterfield to jedne z bardziej charakterystycznych mebli dla stylu angielskiego. Z racji na niesłabnące zainteresowanie tymi meblami, oraz ich wyjątkowy, elegancki wygląd połączony z wygodą sofy czesterfiel możemy zobaczyć w gabinetach głów państw, arystokracji i bogatych biznesmenów. Sofy te możemy też spotkać w programach telewizyjnych i na planach filmowych w polsce i zagranicą.

Sofy chesterfield to meble tapicerowane wypoczynkowe głęboko pikowane. To pikowanie jest głównym elementem wyróżniającym tego stylu. Poszczególne piki tworzą kształt rombu, a powstałe w wyniku tego zakładki są pieczołowicie układane przez tapicerów. Dlatego mówimy, że sofy chesterfield są układane a nie szyte.

Sofa rozkładana chesterfield Normal z funkcją spania codziennego 3 osobowa
Sofa rozkładana chesterfield Normal z funkcją spania codziennego 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Najbardziej charakterystyczna jest sofa z niewysokim oparciem i mięsistymi pikowanymi bokami. Przody podłokietników często zdobią pinezki tapicerskie.

Kolejny tradycyjny model sof chesterfield ma wysokie oparcie bardzo często wykończone charakterystycznymi uszami. Stąd nazwa tych sof i foteli Uszak.

Sofa Chesterfield Uszak Plus rozkładana 2 osobowa
Sofa Chesterfield Uszak Plus rozkładana 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

W odpowiedzi na potrzeby klientów sofy chesterfield zostały wzbogacone o funkcje spania lub o pojemnik np: na pościel.

Najczęściej w sofach chesterfield mamy dostępne funkcje spania do spania okazjonalnego. Takie funkcje powinny być użytkowane niezbyt często np.: przy nocowaniu gości.

W tych klasycznych sofach mamy dostępne trzy takie funkcje. Bardzo wygodna i często wykorzystywana również do spania codziennego funkcja delfin. Jedna z najstarszych funkcji stosowana w tego typu sofach to stelaż belgijski, oraz funkcja mieszana łącząca system delfin ze stelażem belgijskim.

Jeśli jednak potrzebujemy sofy chesterfield do spania codziennie warto wybrać wówczas funkcję IdealMeble, która jest do tego przeznaczona.

Posiada ona stelaż przygotowany do codziennego składania i rozkładania, oraz gruby materac z bonellami.

Sofy glamour, czy sofy chesterfield?

Sofy chesterfield bardzo często są wykorzystywane w stylu glamour. Często te sofy nazywamy sofami glamour. Jednak sofa glamour to szersze pojęcie i sofa glamour może być chesterfieldem, ale też może być nowoczesną sofą. Ważne aby sofa glamour była piękna i luksusowa, bo to najważniejsze wymagania tego stylu.

Sofa Glamour Palmieri 3 osobowa
Sofa Glamour Palmieri 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Fotel chesterfield element wypoczynku.

Fotel chesterfield może być elementem zestawu wypoczynkowego, ale może też być zupełnie osobnym elementem. Zarówno fotel chesterfield klubowy jak i fotel chesterfield Uszak mogą być wykorzystywane niezależnie od sofy czy narożnika.

Dlatego fotele chesterfield tworzą niezależne wyposażenie biblioteki domowej, gabinetu, czy sypialni.